Kde nás najdete ...

Zkouška zdatnosti na Valašském Hrbu

hlavní bylo doběhnout
Termín: 30. května 2015 - 30. května 2015

V sobotu 30. 5. 2015 jsme se za krásného jarního počasí zúčastnili vytrvalostního horského běhu s názvem „Valašský Hrb“. Jedná se o závod jednotlivců, jehož závodní trať je vedena po „hřebenu“ beskydských vrchů, po značené turistické „pěšině“ s plynule vlnitým terénem v nádherném prostředí krásných lesů, s  inspirativními výhledy do blízkého i vzdáleného okolí. Shromaždiště, start i cíl závodu byly situovány u hotelu Čarták pod Soláněm. Běžecky nebo rychlochůzí bylo možno absolvovat tratě na 10, 20, 30 a 50 km.

Z oddílu CO se na start 20 km trati postavili Pavel Šafařík a Saša Machala. Na start nejdelší trati 50 km pak Tomáš a Zdeněk Horákovi. Všichni 4 běžci, oblečeni do reprezentativních oddílových trikotů, vyrazili na trať svých distancí s velkou chutí a odhodláním závod dokončit za každou cenu a v co nejlepším čase.

I přes nemalé trápení některých z nich se podařilo všem závod dokončit. V absolutním pořadí v kategorii na 20 km se Pavel Šafařík umístil na pěkném 29. místě a Saša Machala na 30. místě z celkového počtu 128 účastníků. V nejpočetnější kategorii na 50 km se v absolutním pořadí umístil na 46. místě Zdeněk Horák jr. a na 57. místě jeho bratr Tomáš Horák. Celkem bylo v této kategorii 186 startujících.

Po ukončení závodu jsme nad gulášem a kofolou (někteří i pivem) zhodnotili průběh a zážitky z běhu a po zhlédnutí ceremoniálů předávání cen jsme se vydali na cestu domů.