CO Spartak Hluk
Boršická 1313
Hluk 687 25
+420775599799
Kde nás najdete ...

O nás

První canyonářský oddíl v Hluku byl založen 22.10.2011. CO Spartak Hluk je sportovní dobrovolnou a zájmovou organizací, která sdružuje zájemce o canyoning v České republice.

Jak to všechno začalo?

V létě roku 2007 se skupina mladých hluckých nadšenců ve složení Tomáš Horák, Zdeněk Horák, Pavel Šafařík, Josef Krupa vydala do Julských Alp. Doslechli se totiž, že je to ideální místo pro provozování kaňoninku, o kterém zatím jen četli. Pod vedením zkušených kaňonářů - Zuzky Pochylé, Edy Macků a Michala Kůry úspěšně zdolali své první slovinské kaňony. Sušec a Fratarica je nadchli na tolik, že své dobrodružství začali každoročně opakovat.
CO Spartak Hluk - O nás - Jak to všechno začalo?
CO Spartak Hluk - O nás - Několik krásných let ve Slovinsku.

Několik krásných let ve Slovinsku.

Během pár dalších let jsme prošli většinu slovinských kaňonů, nacházejících se v okolí našeho stáleho útočiště, mále vesničky Bovec. Seznámili jsme se se spoustou dalších nadšenců, kteří podlehli tomuto sportu. Našich výjezdů se účastnilo mnoho lidí z našeho okolí, kteří se více či méně úspěšně protloukali nástrahami přírody, ale vždy odjížděli s pocitem netradičních a nevšedních zážitků.

Založení CO Spartak Hluk.

V třeskuté zimě roku 2011 se v našich hlavách zrodil nápad navštívit Korsiku a podívat se do místních kaňonů. Akci se v létě povedlo zrealizovat a stala se základním kamenem nového uskupení - Canyoningového oddílu Spartaku Hluk. Prvním oficiálním předsedou oddílu byl ve volbách všemi hlasy zvolen Tomáš Horák.
CO Spartak Hluk - O nás - Založení CO Spartak Hluk.